Zobrazují se příspěvky se štítkemNovoroční předsevzetí. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemNovoroční předsevzetí. Zobrazit všechny příspěvky

28. ledna 2025

Splněná přání - napsala Lucie Svibová

„Já bych strašně moc chtěla cestovat,“ povzdychla si Olga. „Podívat se do Ameriky, do Hollywoodu, nebo vidět polární záři, být za polárním kruhem. Nebo příští rok na Olympiádu do Pekingu. To by bylo úžasný.“
Seděly jsme v přítmí baru, kolem se míhala světla diskotéky, červená a modrá pak zase modrá a žlutá, dokola a dokola. Hudba teď naštěstí tolik neřvala, takže jsme se slyšely. A to bylo dobře, protože nový vánoční hit už nikdo nemohl ani cejtit. Teda slyšet.

7. ledna 2025

Zkoušet nové věci se vyplácí - napsala Edita Dvořáková

Znáte to, skoro každý rok proběhne pokus dát si novoroční předsevzetí ve smyslu “přestanu kouřit,” “přestanu pít, nebo to aspoň omezím,” případně “zhubnu xy kilo do plavek.” Tak s tímhle jsem sekla už před pěkně dlouhou dobou, protože se to nikdy nedalo vydržet celý rok. Vždycky se našel důvod, proč něco oslavit, případně zapít životní žal. Proč si dát cigáro, když mě někdo vytočil. Výsledek takových akcí je vždycky kocovina jako hrom - morální i fyzická - a vyčítání si neúspěchu dodržet slib sám sobě.

4. ledna 2025

Letos začnu psát. Dejte mi téma! - napsal Jaroslav Valach

"Co děláš?"
"Pššt, neruš, poslouchám sousedy," řekl jsem a odtáhnul plecháček od zdi: "Já ten příběh prostě potřebuju."
"A to nemůžeš postupovat jako ostatní?"
"Jak?"
"Vykrádat cizí pointy, přeměnit vtip na historku, lovit v paměti?"
… to se opakuje už několik dní. 

A začalo to nevinně.
"3 - 2 - 1 - 0. Vše nejlepší do Nového roku!" mnohohlas partají nesený chodbou a stoupačkami.
"Letos začnu psát," slíbil jsem si v duchu ještě se sklenkou v ruce. Kdyby všechny historické porážky měly tak přesně doložený začátek jako tahle…

3. ledna 2025

BÝT KAŽDÝ DEN KRÁSNĚJŠÍ PRO SVÉHO MUŽE - NAPSALA NICOLE STUDENÁ

Je 2. ledna. První pracovní den nového roku. Chci ho začít stylově, tak vybírám ze šatníku jedny z nejhezčích šatů, beru k nim černé krajkové silonky a v práci se z kozaček přezouvám do lodiček. Je pro mne důležité, aby mi to dnes slušelo. Na poradě s kolegy, při cestě na oběd, v jídelně, při nákupu cestou domů…
Když pak konečně po celém dni dotáhnu těžkou tašku, sundám batoh, kozačky, šaty, co mě škrtily a silonky, co škrábaly, uleví se mi. Konečně pohodlí! Házím na sebe volné šaty a pod ně natahuji legíny. Pusou vítám manžela a šup ke sporáku.

2. ledna 2025

Silvestr u rodičů - napsal Marek Bucko

„Tak na zdraví, všechno nejlepší do nového roku a ať jsme ten příští rok lepší!“ zahřímal tchán Jarek a pozvedl číši rychlých špuntů k přípitku.
„Taky, taky. Hodně zdraví. A jak to myslíte s tím: Ať jsme lepší!“ zjišťuju opatrně a přehazuju v puse žvýkačku.
„No, přece nějaký předsevzetí!“ vysvětluje tchán a tchyně Helenka spokojeně přikyvuje.
Hlava mi začíná rychle pracovat. Tedy ráda by…