25. června 2021

Dostihnutá – napsala Zdena Součková

S námahou vystoupala na kopec, kde si se zděšením všimla, že má na sobě jen tenkou noční košili. V rychlosti, s jakou musela opustit ten dům, si ani neuvědomila, že by si měla vzít aspoň plášť.
Srdce jí prudce tepalo v krku, sotva popadala dech. Foukal mokrý, ostrý podzimní vítr a jí zábly bosé nohy v pantoflích. Hodina mezi psem a vlkem, to je prý největší zima. Znovu uslyšela to pravidelné, úporné funění. Už je zase těsně za ní. Teď nechápe, proč s ním vůbec šla do toho domu, proč vůbec podlehla jeho naléhání, aby zůstala přes noc. Hlavu měla úplně prázdnou, jako by všechny její myšlenky zůstaly tam, mezi těmi oprýskanými zdmi.
Funění se stále zesiluje, teď už námahou jen chrčí, jak se ji snaží dostihnout. Až kdesi v dálce, dole pod lesem, svítí slabé světlo pouliční lampy. 
Bála se zůstat, bála se vejít do lesa, i když tam dole, mezi lidmi, by byla v bezpečí. Neklidně přešlapovala na pomezí mýtiny a lesa a nebyla schopná se rozhodnout. Chrapot zesiloval, až ze zvyku zamlaskala, a to ji konečně probudilo. 
Zase nechal otevřené okno a přitáhl si i její peřinu. Ještě, že ji to jeho chrápání vzbudilo, jinak by jí zase ráno teklo z nosu. Vezme si teplé ponožky, zavře okno, a až se manžel otočí na bok a přestane chrápat, bude moct zase klidně usnout.


Cvičení: Dopište příběh
S námahou vystoupal na kopec, kde si se zděšením všiml… … je začátek první věty. 
Vaším úkolem je dopsat příběh tak, aby dával smysl a měl pointu. Může jít o libovolný žánr (fantasy, sci-fi, syrová realita… zkrátka jak je libo).