Víkendové kurzy Psaní podle Lustiga v Praze

Víkendový seminář se koná v prostorách Branického pivovaru pod křídly firmy CABTECH CYCLING, a.s. na nové adrese:

Údolní 212/1, 147 00 Praha 4 - Braník.

Kurz je otevřený pro cca 12 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý. Nejbližší termíny:                       
 •                    25.-26. května v Brně - 2 místa
 •                    8.-9. června - ve spolupráci s National Geographic
 •                    31. srpna - 1. září - obsazeno
 •                    14.-15. září v Praze - pro pokročilé
 •                    5.-6. října v Praze
 •                    23.-24. listopadu v Praze • Víkendové kurzy jsou hodně dopředu předběžně zarezervovány, ale občas se uvolní pár míst, neboť mnozí přihlášení nepotvrdí účast zaplacením kurzovného.
  Vybírejte tedy z uvolněných míst na stávajících kurzech či v nově vypsaných kurzech.  Pokud Vám žádné volné datum nevyhovuje, můžete v přihlášce (hned v zeleném rámečku pod tímto textem),v kolonce výběr termínu  zvolit variantu NÁHRADNÍK. Jamile se uvolní místo či vypíšeme další termín, budeme Vás kontaktovat.
  Přihláška na kurz


   
   
  Během kurzu společně poodhalíme roušku tajů a zákonitostí nejlepšího psaní, které geniálně zakódoval už Aristoteles dávno před naším letopočtem a nejslavnější autoři pak dále rozvíjeli.

  Dozvíte se, kdy musíte být originální a co se naopak pečlivě učit od svých předchůdců a zkušenějších kolegů. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.

  První domácí úkoly dostanete už před začátkem kurzu:
  https://drive.google.com/file/d/0BwRYuLc_nulma2tTeTZVWjFud0U/view
  • Přečtete si předmluvu z knihy Art of fiction od Johna Gardnera (text je úplně dole na této stránce);
  • napište jednostránkové vyprávění (nikoliv úvahu) na téma Můj nejzajímavější zážitek, případně Nezvaný host  (nebo přineste jiný váš text v rozsahu max. 1 stránky A4). Inspirace zde nebo zde.

  Víkendový kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9 - 12) a tříhodinovém odpoledním bloku (13.00 - 16.00). Od února se scházíme na nové adrese v areálu Branického pivovaru pod křídly firmy CABTECH CYCLING, a.s.: Údolní 212/1, 147 00 Praha 4 - Braník.
  (Místo konání kurzu v Brně bude v hotelu Amphone - třída Kapitána Jaroše 29.)

  Také se můžete přijít se podívat (po předchozí domluvě) na některou z lekcí pátečního dlouhodobého kurzu, který se koná od 10 do 13 hodin v areálu Branického pivovaru pod křídly firmy CABTECH CYCLING, a.s.: Údolní 212/1, 147 00 Praha 4 - Braník.  

  Nečekejte atmosféru kurzů firemního typu, je to spíš takové domácké: učíme se v tvůrčím prostředí hudebny a výtvarky, kam přes týden chodí děti...

  K dispozici budete mít drobné občerstvení - kávu, čaj, sušenky... Na oběd (není v ceně) si zajdeme do blízké restaurace mezi 12 a 13 hodinou.
   
  Kdo chcete, přineste si s sebou počítače, protože budeme i hodně psát a pro většinu autorů to bývá jednodušší. Vítána je též studijní literatura - Ezopovy bajky a Aristotelova Poetika. Když je neseženete, nic se neděje, mohu zapůjčit (začátečníci se tohoto tématu dotýkají jen okrajově). 
   
  Učíme se společně a občas i rozděleni do dvou skupin - začátečníci a pokročilí, kteří mají své individuální úkoly + bajku.

  Víkendový kurz stojí 4000 Kč. 

  Platbu je však nutné v každém případě uskutečnit nejméně měsíc předem a zaslat potvrzení na adresu: dana@danaemingerova.cz. Do 6 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 50% nebo je možné převést celé kurzovné na jiný volný termín semináře. Pokud se účastník neomluví, kurzovné propadá.

  Číslo bankovního účtu je: 087755309/0800 (uveďte prosím své jméno a datum kurzu v textu pro příjemce.) 

   

   Přihláška na kurz


   John Gardner - Umění fikce, předmluva
   Klikněte do obrázku pro jeho zvětšení