Víkendový kurz na Dobešce - nově vypsané termíny po novém roce

Víkendový seminář se koná při Divadle Dobeška. Kurz je otevřený pro cca 15 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý. Nejbližší termíny:

 • Nejbližší termíny:    

 •                             24. - 25. listopadu 2018 v Praze - obsazeno     
 •                             12.-13. ledna 2019 v Brně - nově vypsáno
 •                             26. - 27. ledna 2018 v Praze - obsazeno
 •                             16.-17. února v Praze - nově vypsáno
 •                             23.-24. února v Praze - obsazeno

 • Vážení přátelé, víkendové kurzy byly po vlně zájmu po odvysílané Všechnopárty již předběžně zarezervovány, ale nyní se uvolnilo pár míst, neboť mnozí přihlášení nepotvrdili účast zaplacením kurzovného.
  Vybírejte tedy z uvolněných míst na stávajících kurzech či v nově vypsaných kurzech.  Pokud Vám žádné volné datum nevyhovuje, můžete v přihlášce (hned v zeleném rámečku pod tímto textem),v kolonce výběr termínu  zvolit variantu NÁHRADNÍK. Jamile se uvolní místo či vypíšeme další termín, budeme Vás kontaktovat.

  A stále ještě se můžete přihlásit na dlouhodobější kurzy ve čtvrteční podvečer či v pátek dopoledne.

  Přihláška na kurz

  Během kurzu společně poodhalíme roušku tajů a zákonitostí nejlepšího psaní, které geniálně zakódoval už Aristoteles dávno před naším letopočtem a nejslavnější autoři pak dále rozvíjeli.

  Dozvíte se, kdy musíte být originální a co se naopak pečlivě učit od svých předchůdců a zkušenějších kolegů. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.

  První domácí úkoly dostanete už před začátkem kurzu:
  https://drive.google.com/file/d/0BwRYuLc_nulma2tTeTZVWjFud0U/view
  • Přečtete si předmluvu z knihy Art of fiction od Johna Gardnera (text je úplně dole na této stránce);
  • naučte se vyprávět jednu Ezopovu bajku;
  • napište jednostránkové vyprávění (nikoliv úvahu) na téma Můj nejzajímavější zážitek, případně Nezvaný host  (nebo přineste jiný váš text v rozsahu max. 1 stránky A4). Inspirace zde nebo zde.

  Víkendový kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9 - 12) a tříhodinovém odpoledním bloku (13.00 - 16.00). Scházíme se přímo v Divadle Dobeška (Jasná I 1181/6, 147 00 Praha 4), někdy také v dřevěné budově vedle Divadla Dobeška  (Studio Dobeška, Nad Lomem 1770, 147 00 Praha 4).
  (Místo konání kurzu v Brně bude v hotelu Amphone - třída Kapitána Jaroše 29.)

  Také se můžete přihlásit na zimní novoroční dlouhodobé kurzy, které začínají 3. a 4. ledna. Více zde. Zároveň nabízím možnost přijít se podívat (po předchozí domluvě) na některou z lekcí podzimního pátečního dlouhodobého kurzu, který se koná ve Studiu Divadla Dobeška od 10 do 13 hodin. 

  Nečekejte atmosféru kurzů firemního typu, je to spíš takové domácké: učíme se v tvůrčím prostředí hudebny a výtvarky, kam přes týden chodí děti...

  K dispozici budete mít drobné občerstvení - kávu, čaj, sušenky... Oběd (není v ceně) nám přivezou kolem 13 hodiny - objednáme na kurzu dle přání každého.
   
  Kdo chcete, přineste si s sebou počítače, protože budeme i hodně psát a pro většinu autorů to bývá jednodušší. Vítána je též studijní literatura - Ezopovy bajky a Aristotelova Poetika. Když je neseženete, nic se neděje, mohu zapůjčit (začátečníci se tohoto tématu dotýkají jen okrajově). 
   
  Učíme se společně a občas i rozděleni do dvou skupin - začátečníci a pokročilí, kteří mají své individuální úkoly + bajku.

  Víkendový kurz stojí 4000 Kč. 

  Platbu je však nutné v každém případě uskutečnit nejméně měsíc předem a zaslat potvrzení na adresu: dana@danaemingerova.cz. Do 6 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 50% nebo je možné převést celé kurzovné na jiný volný termín semináře. Pokud se účastník neomluví, kurzovné propadá.

  Číslo bankovního účtu je: 087755309/0800 (uveďte prosím své jméno a datum kurzu v textu pro příjemce.) 

   

   Přihláška na kurz


   John Gardner - Umění fikce, předmluva
   Klikněte do obrázku pro jeho zvětšení