Víkendový kurz na Dobešce - všechny termíny obsazeny

Víkendový seminář se koná ve Studiu Divadla Dobeška. Kurz je otevřený pro cca 12-14 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý. Nejbližší termíny:

25.-26. srpna 2018 - již obsazeno
8.-9. září - pro velký zájem nově vypsáno - již obsazeno
22.-23. září 2018 - již obsazeno
6.-7. října - pro velký zájem - již obsazeno
24.-25. listopadu 2018 - již obsazeno

Vážení přátelé,  všechny víkendové kurzy jsou po vlně zájmu po odvysílané Všechnopárty již předběžně zarezervovány, ale nevěste hlavu. V přihlášce (hned v zeleném rámečku pod tímto textem) najdete kolonku "datum konání kurzu", kde zvolíte NÁHRADNÍK. Přihlášku vyplňte a v poznámce nám dejte vědět, na které kurzy byste mohli jít. Jakmile se uvolní místo či vypíšeme další termíny, budeme Vás kontaktovat. A stále ještě se můžete přihlásit na dlouhodobější kurzy či na srpnovou dílnu ve Svaté Kateřině.

Přihláška na kurz

Během kurzu společně poodhalíme roušku tajů a zákonitostí nejlepšího psaní, které geniálně zakódoval už Aristoteles dávno před naším letopočtem a nejslavnější autoři pak dále rozvíjeli.

Dozvíte se, kdy musíte být originální a co se naopak pečlivě učit od svých předchůdců a zkušenějších kolegů. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.

První domácí úkoly dostanete už před začátkem kurzu:
https://drive.google.com/file/d/0BwRYuLc_nulma2tTeTZVWjFud0U/view
  • Přečtete si předmluvu z knihy Art of fiction od Johna Gardnera (text je úplně dole na této stránce);
  • naučte se vyprávět jednu Ezopovu bajku;
  • napište jednostránkové vyprávění (nikoliv úvahu) na téma Můj nejzajímavější zážitek, případně Nezvaný host  (nebo přineste jiný váš text v rozsahu max. 1 stránky A4). Inspirace zde nebo zde.

Víkendový kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9 - 12) a tříhodinovém odpoledním bloku (13.00 - 16.00). Scházíme se ve Studiu Dobeška  (ulice Nad Lomem 1770).

Nečekejte atmosféru kurzů firemního typu, je to spíš takové domácké: učíme se v tvůrčím prostředí hudebny a výtvarky, kam přes týden chodí děti...

K dispozici budete mít drobné občerstvení - kávu, čaj, sušenky... Oběd (není v ceně) nám přivezou kolem 13 hodiny - objednáme na kurzu dle přání každého.
 
Kdo chcete, přineste si s sebou počítače, protože budeme i hodně psát a pro většinu autorů to bývá jednodušší. Vítána je též studijní literatura - Ezopovy bajky a Aristotelova Poetika. Když je neseženete, nic se neděje, mohu zapůjčit. 
 
Učíme se společně a občas i rozděleni do dvou skupin - začátečníci a pokročilí, kteří mají své individuální úkoly + bajku.

Víkendový kurz stojí 4000 Kč. 

Účastníkům kurzů, za něž nehradí kurzovné firma, poskytujeme při platbě měsíc předem slevu 1000 Kč (cena kurzu je po slevě 3 000 Kč) čtrnáct dní předem 500 Kč (cena kurzu po slevě je 3 500 Kč). 
 
Platbu je však nutné v každém případě uskutečnit nejméně týden předem a zaslat potvrzení na adresu: dana@danaemingerova.cz. Do 6 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 50% nebo je možné převést celé kurzovné na další termín semináře. Pokud se účastník neomluví, kurzovné propadá.

Číslo bankovního účtu je: 087755309/0800 (uveďte prosím své jméno v textu pro příjemce.) 

 

    Přihláška na kurz


    John Gardner - Umění fikce, předmluva
    Klikněte do obrázku pro jeho zvětšení