Víkendový kurz na Dobešce 26.-27. května 2018

Víkendový seminář, který se koná v Divadle Dobeška 26.-27. května 2018. Kurz je otevřený pro maximálně 12 lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý.

Přihláška na kurz

Během kurzu společně poodhalíme roušku tajů a zákonitostí nejlepšího psaní, které geniálně zakódoval už Aristoteles dávno před naším letopočtem a nejslavnější autoři pak dále rozvíjeli.

Dozvíte se, kdy musíte být originální a co se naopak pečlivě učit od svých předchůdců a zkušenějších kolegů. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.

První domácí úkoly dostanete už před začátkem kurzu:
https://drive.google.com/file/d/0BwRYuLc_nulma2tTeTZVWjFud0U/view
  • Přečtete si předmluvu z knihy Art of fiction od Johna Gardnera (text je úplně dole na této stránce);
  • naučte se vyprávět jednu Ezopovu bajku;
  • napište jednostránkové vyprávění (nikoliv úvahu) na téma Můj nejzajímavější zážitek, případně Nezvaný host.

Víkendový kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9 - 12) a tříhodinovém odpoledním bloku (13.00 - 16.00). Scházíme se ve Studiu Dobeška  (ulice Nad Lomem 1770).
Nečekejte atmosféru kurzů firemního typu, je to spíš takové domácké: učíme se v tvůrčím prostředí hudebny a výtvarky, kam přes týden chodí děti...
K dispozici budete mít drobné občerstvení - kávu, čaj, sušenky... Oběd (není v ceně) nám přivezou kolem 13 hodiny - objednáme na kurzu dle přání každého.
Kdo chcete, přineste si s sebou počítače, protože budeme i hodně psát a pro většinu autorů to bývá jednodušší. Vítána je též studijní literatura - Ezopovy bajky a Aristotelova Poetika. Když je neseženete, nic se neděje, mohu zapůjčit. 
Učíme se společně a občas i rozděleni do dvou skupin - začátečníci a pokročilí, kteří mají své individuální úkoly + bajku.
Víkendový kurz stojí 3000 Kč. Pro pravidelné účastníky kurzu, za něž nehradí kurzovné firma, je při platbě měsíc dopředu sleva 20 procent, čtrnáct dní dopředu 10 procent. (Další individuální slevy jsou dle dohody pro studenty a seniory.)
Platbu je však nutné v každém případě uskutečnit nejméně týden předem a zaslat potvrzení na adresu: dana@danaemingerova.cz. Do 6 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 50% nebo je možné převést celé kurzovné na další termín semináře. Pokud se účastník neomluví, kurzovné propadá.

Číslo bankovního účtu je: 087755309/0800 (uveďte prosím své jméno v textu pro příjemce.) 

K úvodnímu studiu budete potřebovat:
  • Ezopovy bajky
  • vaše jednostránkové vyprávění na téma Můj nejzajímavější zážitek (nebo jiný váš text v rozsahu max. 1 stránky A4),
  • kuráž, píli a dobrou náladu.

Přihláška na kurz


John Gardner - Umění fikce, předmluva
Klikněte do obrázku pro jeho zvětšení