18. prosince 2020

Propadli jsme psaní s Danou - publikováno v předvánočním Newsletteru firmy Simply 5

„Psaní nesmí být nuda,“ říká novinářka a spisovatelka Dana Emingerová. A že to opravdu nuda není, přesvědčili jsme se i v naší firmě. 

Dana si získala profesionální jméno reportážemi, cestopisy a zejména portrétními rozhovory se známými osobnostmi. Její interview s Václavem Havlem přetiskl i prestižní americký list New York Review of Books. Je reportérkou časopisu National Geographic, v němž letos získala ocenění BEST EDIT za dvacetistránkovou reportáž o Vyšehradu. Vydala deset knih a jako žákyně Arnošta Lustiga předává v kurzech tvůrčího psaní dál to, co ji slavný spisovatel naučil.
„Baví mě sledovat lidi, jak mi pod rukama autorsky rostou,“ říká Dana, která vede semináře stručné a jasné komunikace i v mnoha firmách, jako je Národní muzeum, Česká spořitelna, Akademie ČTK... a chodí pravidelně i k nám.
„Do Simply5 se vždycky na výuku těším. Jejich tvořivý tým mi autorsky doslova roste pod rukama. Je s nimi legrace, ovšem ta končí, když se občas někdo zapomene v roli veleváženého „výzkumníka trhu“ zdráhajícího se opustit zajetý manažerský newspeak. To jsem pak šíleně přísná úča a rozdávám i černé puntíky.“