25. prosince 2019

Co má kdo rád – napsal Libor Frank

Klasické pojetí:
Jednou si takhle v lese zvířátka povídají, kdo má co nejraději.
„Já opravdu rád cestuju z místa na místo. Potřebuji k tomu jen schůdné cesty a dobré počasí,” řekl medvěd.
„Miluju zimní svištění z vršku. Potřebuji jen sníh a dobrý kopec, a potom si ujezdím nádhernou klouzačku,” přidá se liška.
„Mě nejvíc baví starat se o moji rodinu. Potřebuji je mít kolem sebe. Manželku zaječici a pět malých zajíčků. Bydlíme v nádherné noře a staráme se o ni,“ zapojil se zajíc.

„A co ty, veverko? Co máš ráda?” volala zvířátka.
„Já miluji život. A nepotřebuji k tomu nic,” pomalu položí pravou přední tlapku na svou malinkatou veverčí hruď. „Všechno už to mám! V mysli, v srdci, ve smíchu i v slzách…”

Poučení: Radostný život nepotřebuje velkých věcí.

Moderní pojetí:
Jednou si takhle v lese zvířátka povídají, kdo má co nejraději.
„Já opravdu rád cestuju z místa na místo. Mám skvělé auto a potřebuji jen dobré silnice, mapy, benzín, dopravní značky, někdy vyměnit olej a pneumatiky a tak,“ řekl medvěd.
„Miluju zimní svištění z vršku. Mám perfektní lyže a lyžáky, taky nepromokavou kombinézu, vyhřívané rukavice a helmu. Potřebuji jen upravené sjezdovky, lanovky, a blízko nějaký hvězdičkový hotel alespoň s polopenzí,“ přidá se liška.
„Mě nejvíc baví starat se o moji rodinu. Mám manželku, skvělou zaječici, a pět malých zajíčků. Potřebujeme k tomu jen vytápěnou noru 4+kk, s dobrou dopravní obslužností, blízko do školy i do práce, samoobsluhu a nějakou dobrou restauraci,“ zapojil se zajíc.
„A co ty, veverko? Co máš ráda?” volala zvířátka.
„Já miluji život. A nepotřebuji k tomu nic,” pomalu položí pravou přední tlapku na svou malinkatou veverčí hruď.
„Všechno už to mám! V mysli, v srdci, ve smíchu i v slzách…”

Poučení: Radostný život nepotřebuje velkých věcí.