Kliknutím na nadpis se vám dole pod fotografií zobrazí odkaz na video

Podívejte se na Všechnopárty - diskusní duel Dany a Karla Šípa

Karel Šíp prosí Danu, aby už nic neříkala, že "po čtvrté najíždí do závěru". "Čtyři konce jsou špatně!" reaguje spi...

17. února 2017

Jsem přece tlustá... napsala Klára Dvořáková

Potkal jsem ji na víkendovém trackingu s partou. Na první pohled mne zaujala snad jen tím, že je malá, tlustá a nosí drdol, který ji určitě dělá starší.

Přesto, anebo právě proto, jsem si k ní sedl při obědě na louce. Zapomněl jsem si sváču a vsadil na to, že tlouštík jako ona, bude mít zásoby. Měla. Dokonce se rozdělila. Jídlo bylo fakt výborný, tak jsem jí ho pochválil. Mávla rukou a řekla jen: „Ráda vařím… asi proto jsem tak tlustá.“


Povídali jsme si celý zbytek cesty. Jmenovala se Bláža. Byla vtipná, hodně četla a měla přehled, že jsem koukal jako vejr. Ušli jsme minimálně pětadvacet kiláků a ona se mnou celou dobu držela krok. Zase jsem byl paf.

Večer diskotéka. Bláža přišla. Hodně jsme pili, bavili se a tančili. Šlo jí to moc hezky. Nevydržel jsem to a znovu ji pochválil. Řekla jen: „Není to ono... Jsem přece tlustá.“

Druhý den jsme pokračovali v cestě. Vyprávěla mi o své práci v knihovně, v útulku, v domově dětí a já se ten den zamiloval. Neuměl jsem to logicky vysvětlit sobě, ani jí. Byla prostě JINÁ. Cítil jsem se v její společnosti tak dobře, jako nikdy před tím.

U oběda jsem si k ní sedl, i když jsem jídlo měl. Nabídl jsem jí svůj vlašák s rohlíkem. Řekla, že tohle jíst nemůže: „Jsem přece tlustá...“

Odvedl jsem řeč jinam a zeptal se jí, proč má pořád ten drdol a nerozpustí si vlasy. Zahlédl jsem ráno z jídelny, jak si je češe před chatkou. Měla je do pasu. Vypadaly jako závoj.

Usmála se a řekla, že je nosí vždycky svázané: „Jsem přece tlustá. Takhle je to praktičtější. Bylo by mi horko - tlustí lidé se dost potí i tak.“

Prosil jsem ji, ať udělá výjimku. Nakonec jsem ji ukecal. Sundala gumičku a zatřásla hlavou. Pohladil jsem tu řeku na jejích zádech a pokusil se ji políbit. V poslední chvíli ucukla. Zašeptal jsem, že nechci spěchat, ale moc stojím o to, ji znovu vidět.

Odvětila jen: „Ale to nejde. Děláš si ze mne legraci? Jsem přece tlustá.“

xxxx
Klára je žákyní a dnes už i spolupracovnicí Dany Emingerové. Každý týden píše novou povídku na svůj blog www.olivie-uzasna.cz. Osobně ji můžete potkat na Kurzu tvůrčího psaní Olívie Úžasné 4. - 5. března 2017 na Karlínském náměstí v Praze.


Žádné komentáře:

Okomentovat