NOVINKA: Jak se píší cestopisy v NG 18. dubna 2018

Program je nabízen v rámci seminářů Akademie ČTK 18. dubna 2018
Rádi cestujete a píšete blogy z cest? Chcete se uplatnit se svými cestopisy v médiích? Jak být originální a vystoupit nad záplavy amatérských textů, se naučíte s reportérkou Danou Emingerovou, editorkou české edice National Geographic.
Aktuální informace včetně ceny najdete na www.ctk.cz/akademie-ctk

Zjistíte, že psaní má své zákonitosti, které je třeba znát a zažít. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše cestopisy přinášejí. Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost!

Kurz je otevřen pro maximálně dvanáct lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budete své cestopisy číst, diskutovat nad texty, naslouchat jeden druhému. A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako blesk.

Práce studentů Dany Emingerové i reference najdete na www.psani-podle-lustiga.cz. Redaktorka české redakce National Geographic, která celý život ráda cestuje, napsala mnoho cestopisů pro tištěná média a internet.
Mnohé si můžete přečíst třeba na stránkách iDNES:
https://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=2204&jmeno=dana-emingerova
Její žáci už mají úspěšné cestovatelské weby: http://yakovo.blog.cz/

Nejbližší termín: 18. dubna 2018

Žádné komentáře:

Okomentovat