29. května 2018

Staromilský ředitel reklamuje brýle - napsala Jitka Jetlebová

„Dobrý den, mohu vstoupit?“ usměje se staromilsky ředitel. „Nedávno jsem si tu u vás zakoupil tyto krásné brýle. Vlastně to bylo již před rokem... jak já je mám rád, nosím je stále na šňůrkách a najednou mi prostě vypadlo sklíčko. Chápete to? Jak mě to mrzí. Aha, no vidíte. A ještě jsou trochu promáčklá křidýlka, už na to špatně vidím. Jo, no to vám povím, jak to bylo, jestli se neurazíte.
No, víte, já mám hudbu rád, už můj otec byl operní zpěvák, jednou takhle ráno snídám v kuchyni, mažu si ten kousek suchého chleba se sýrem (páč doma nic víc není), v koutě vedlejší místnosti hraje můj starý gramec mou oblíbenou píseň od Franka Sinatry a já si tak pobroukávám I have got you under my skin...
ZZasním se a přemýšlím nad svou první láskou, v kolikátém to vlastně bylo? Nenudí vás to? To je od vás milé, vy mi ji totiž dost připomínáte… Najednou slyším divné zvuky, pomalé kroky a „křup“, přišourala se tchyně z pokojíku a přejela mi je chodítkem. Strašný co? Víte, já jsem hroznej bordelář, pořád ty brýle někam odkládám, i ty šňůrky mě nakonec zradily. Joo, to jste moc hodná, zašlete mi je do Jeremenkovi, Podolí. A když dovolíte, mám v kapse ještě pár vizitek, rád vám jednu dám, to kdybyste chtěla náhodou někdy zajít na koncert.“Práce podle zadání:
Vymyslete si postavu a pošlete ji reklamovat rozbité brýle. Během toho musí na sebe postava prozradit mnoho věcí:
1. kde bydlí

2. co ráno snídal
3. co má v kapse
4. oblíbená hudba
5. poslední milostné dobrodružství
6. jak se jmenuje