Víkendový seminář pod Králickým Sněžníkem 26. - 28. dubna 2019

Stezka v oblacích
Pro velký úspěch všech našich výletů do Dolní Moravy, kde jsme sepsali krásné příběhy o horském duchovi Králického Sněžníku a lovcích mamutů, se vracíme na "místo činu" už počtvrté.

Potěšíme se, jak se dětem líbí Stamichmanova stezka a knížka, kterou jsme vydali. Před hotelem VISTA stojí lavičky s vyřezanými zvířátky podle našich pohádek. A model největšího mamuta na světě provázejí naše legendy.

Budeme se toulat po horách i zdejší Stezkou v oblacích...

Kdo jede s námi? Zbyde i čas na odpočinek a zábavu. Na kurz proto můžete vzít i své blízké.

Tematicky zaměřená tvůrčí dílna se koná v romantické přírodě na Dolní Moravě, kde budeme bydlet ve třílůžkových a čtyřlůžkových apartmánech v penzionu Terezka s možností vaření (sólo-účastníci po dvou, rodiny, pokud chcete vzít s sebou, společně). Víkendový kurz (příjezd v pátek odpoledne, odjezd v neděli v podvečer) včetně ubytování  stojí 5000 Kč.

Dopravu na místo a stravování si každý zajišťuje a hradí sám. (Dopravu je možno společně zkoordinovat.) Individuálně lze objednat snídaně a večeře.

Z důvodu rezervace ubytování je nutné uhradit měsíc dopředu zálohu 4000 Kč na účet č. 087755309/0800 (u platby, prosím, do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a Sněžník), zbytek se doplácí na místě. Ubytování pro rodinné příslušníky stojí 500 Kč/os./noc.

Ilustrace: Tomáš Staněk
Počet míst je omezen, takže přednost mají ti s uhrazenou zálohou. 14 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 50%. Pak už kurzovné propadá. Ve výjimečných případech omluvené absence (vážné důvody) je možné navštívit náhradou  některý z jiných víkendových kurzů v Praze.

Ubytování rodinných příslušníků či přidružených přátel se platí až na místě podle skutečného počtu dorazivších, ale je nutné místa závazně nejméně MĚSÍC DOPŘEDU zarezervovat spolu se zaplacením kurzovného 4 000 Kč za aktivního účastníka literární dílny. Do poznámky v přihlášce uveďte, kolik s sebou berete lidí navíc.

Program kurzu:
Opět budeme pilně psát i chodit na výlety, abychom se nechali inspirovat místními horami pro psaní legend o strážcích lesa, vílách, ale nejen to... Budeme se věnovat i dávným lovcům mamutů, kteří zde žili, a také příběhům o mamutíkovi, který se stal symbolem Dolní Moravy.

Víte, že tu od loňska mají třináctimetrového mamuta, v jehož útrobách je výstava o pravěkých lidech? A na tom se podílíme i my svými příběhy. V horách už budou stát i sochy zvířat, o kterých jsme vymýšleli pohádky na předchozích kurzech.
Více zde

Prohlédneme si Stamichmanovu stezku, pro kterou jsme už pověsti psali. Je prima vidět výsledky své práce.
Více zde

Příjezd v pátek odpoledne
- začneme čtením domácích úkolů.
Začátečníci: Můj nejzajímavější zážitek
Pokročilí: Nezvaný host
Velmi pokročilí: zadaná individuální témata

Sobota
Výlet do hor - vezměte si s sebou sportovní obuv a oblečení.
Odpoledne a večer kurz psaní - budete potřebovat, kdo je zvyklý, počítače

Neděle
Dopoledne výlet na Stezku v oblacích
Odpoledne výuka psaní a tvorba
Odjezd v podvečer

Předchozí sympozia:
24. - 26. dubna 2015 - výstup Naučná stezka a kniha o Stamichmanovi
21. - 23. dubna 2017 - výstup Naučná stezka s pohádkami o zvířátkách
20. - 22. dubna 2018 - výstup Pověsti o lovcích mamutů pro Mamutíkův park

Přihlaste se na kurz ještě dnes - přihláškaŽádné komentáře:

Okomentovat